Forumlar
Biyomedikal Mühendisliği ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi :: Forumlar :: Biyomedikal :: Biyomedikal Cihaz Arızaları

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
GE ENGSTRÖM VENTİLATÖR BASINÇ SENSÖRÜ ARIZASI
Moderatörler: Yasin Çağan, yavuznuri, Kadir, Fox
Yazar Mesaj
ebulmadi
05 Feb 13 saat: 10:56
Kayıtlı Üye #6187

Üniversite:: Akdeniz Üniversitesi
Saygıdeğer meslektaşlarım; GE Engström ventilatörde cihaz tedavi esnasında peak referans değerler içinde ancak sürekli alarm vermektedir.Basınç sensörü arızası vermektedir.
Cihazı teste aldığımda Paw Basınç Testini, Eksalasyon Basınç Testini, Rahatlama Basınç testini geçmemektedir.
Daha öncelerdede yaklaşık 7-8 ay öncede aynı arızalarla karşılaştım.İns,Exp,Aux basınç sensörlerini değiştirdim ancak şimdi aynı cihazlar yine aynı arızayı vermeye başladı.Ne hikmetse 15 cihazımız var aynı model bu kronik sorun 3 cihazda sürekli oluyor.Biyerde yanlış yapıyoruım ancak nerede.Cihazın servis menüsünde bu sensörlerle alakalı kalibrasyon falanda mevcut değil.karşılaşan yada bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
En Üst
kral43
23 Apr 13 saat: 00:22
Kayıtlı Üye #1720

Üniversite:: AFYON KOCATEPE UNUVERSİTESİ
merhaba datexlerde en büyük sorun setten kaynaklanır eğer seti kısa tutup denediğinde normal değerleri gösteriyorsa sorunun sette demek. Servis menüsündede kalibrasyon bölümündende testleri yap bir sıkıntı varsa testleri geçmez. servis menüsü şifresi 23-17-21
En Üst
ebulmadi
24 Apr 13 saat: 04:57
Kayıtlı Üye #6187

Üniversite:: Akdeniz Üniversitesi
bahsettiklerinizi daha önce defalarca denedim ama nafile.şunu gördüm cihazı 15-20 gün kadar hiç çalıştırmayınca kendi kendine düzeliyor.Sanırım hava sisteminde su var.
En Üst

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF