Forumlar
Biyomedikal Mühendisliği ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi :: Forumlar :: Bilimsel Konular - Sohbet - Mesajlaşma Ve İletişim :: Gülmece,Haberleşme, Duyuru ve Yorum

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
Sağlık Bakanlığı Teknik Hizmetler sınıfı Biyomedikal Cihaz Teknikerleri Hk.kadro amaçlı bir yazı
Moderatörler: Yasin Çağan, yavuznuri, Kadir, Fox
Yazar Mesaj
Y@sin
28 May 09 saat: 12:49
Biyomedikal Cihaz Teknikeri
Kayıtlı Üye #65

Subject: FW: Teknik Hizmetler sınıfı Biyomedikal Cihaz Teknikeri Hk.
Date: Wed, 27 May 2009 20:34:44 +0300

--------------------------------------------------------------------------------
From: Eposta
To: Eposta; Eposta; Eposta
Subject: Teknik Hizmetler sınıfı Biyomedikal Cihaz Teknikeri Hk.
Date: Wed, 27 May 2009 20:31:17 +0300

Sağlık Bakanlığına ait Devlet hastanelerinde Klinik Biyomedikal Birimleri kurulması konusunda bir çalışma varmı? Bugünkü Devlet Hastanelerinde bulunan eski memur Elektrik Teknisyenleri ve ihale yoluyla devredilen Taşöron Teknik servis personeli güncel tıbbi cihaz konusunda yetersiz kalmaktadır. Bir Biyomedikal Cihaz Teknikeri olarak sayın Bakanımız Recep AKDAĞ'dan bu konuda personel alımı hk. cevap bekliyoruz. Bir hastanede olması gereken çalışmalar tıbbi cihazların, bakım, onarım ve kalibrasyonlarının hastanenin kendi içinde kurulacak bir birim olarak, biyomedikal ve Klinik Mühendislik Merkezinin, bakım onarım çalışmaları, araştırma ve eğitime yönelik faaliyetlerinin (ISO 9001:2000, ISO17025) geliştirilerek hastanenin teknik problemlerinin kendi bu T.C. üniversitelerinin mezunu olan Elektrik-Elektronik Meslek Lisesi tabanlı Biyomedikal Cihaz Teknikerleri ile çözümünü sağlamalıdır. Bu konuda sizden gerekli mercilerin bilgilendirilmesi ve cevaplanması ricasıyla. İyi Çalışmalar.

Biyomedikal Cihaz Teknikerinin Görevleri:
Biyomedikal cihazların(Radyoloji,Laoboratuvar ve Genel cihazların) onarıcı ve koruyucu periyodik bakımlarını, ilgili plan çerçevesinde gerçekleştirmek, Biyomedikal cihazlarla ilgili arızaları gidermek ve altyapıda gerekli değişiklikleri gerçekleştirmek, Cihaz bakımlarının durum raporlamasını yapmak, Sigorta, fatura, teklif ve malzeme takibini gerçekleştirmek, Kalibrasyon ve güvenlik denetlemelerini yapmak.

İlgili İşlemlerin verimliliği hk. EK Dosyalarda mevcuttur.

ARKADAŞLAR SESİMİZİ NASIL DUYURABİLİRİZ.

byomedkal_ve_klnk_mhendslk.doc
biyomedikal_mh._tekniker_ihtiyac.pdf
trkiyede_biyomedikal_mh._ve_teknikerleri_eitimi_ve_geliimi.pps
En Üst
alperen60
30 Jun 09 saat: 12:40
Kayıtlı Üye #3651

Üniversite:: Sivas Cumhuriyet MYO
Arkadaşlar bu öneriyi getireni tebrik ediyorum, gelecek vadedeceğine inanıyorum, ben de bir devlet hastanesinde bilgi işlem sorumlusuyum, aynı zamanda elektronik teknikeri ve mikro işlemci programcısıyım işimin dışında tıbbi cihazlarını bakımıyla ilgilenmek istmiyorum ama bunun için özel bir kadronun kesinlikle olması gerektiğine inanıyorum. Çok gerekli ve öne eğitim almış teknik elemanlar tarafından bu iş sürekli hastna içinde yapılmalıdır diye düşünüyorum.Konu hakkında ne yapabiliriz...? görüşlerinize sunuyorum. Kolay gelsin.
En Üst
This post has been thanked 1 time
kafsinkaff
27 Jul 09 saat: 08:06
Kayıtlı Üye #3564

Üniversite:: ege üniversitesi
yapılabilcek birşey varsa hiç durmayalım durduğumuz hata ..gemiler mi batacak batsın ozaman.!
En Üst
aytserko
27 Aug 09 saat: 07:43
Kayıtlı Üye #3070

Üniversite:: İstanbul Üniversitesi
konu iyi başlamış heyecanla devam etmiş ama sonunda "eeee" olmuş.ee ne yapmayı planlıyorsunuz?yada ne yapacaksınız?yada neden bişi yapılmadı?
En Üst
Y@sin
31 Aug 09 saat: 17:04
Kayıtlı Üye #65

SEN YOKKEN 1 KİŞİ EKSİĞİZ

EEELERLE BiR YERE VARILMAZ BÖLÜM İLERDE Bİ SÜRÜ BOŞ MEZUNDAN SONRA KAPATILIR.

[ Düzenlendi 31 Aug 09 saat: 17:05 ]
En Üst
mustafa koşar
02 Sep 09 saat: 09:52
Biyomedikal cihaz teknolojisi
Kayıtlı Üye #83

Üniversite:: AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
çok güzel bi konuya değinmişsin arkadaşım inş sonu gelir
En Üst
ARZU
20 Jan 10 saat: 15:03
Kayıtlı Üye #360

Üniversite:: akdeniz üniversitesi
biz böle kopuk her koyun kendi bacağından asılır diye düşündükçe daha çok beklersiniz.eczacılar nasıl birlik oldu.beraber hareket ettiler.bizde o ruh yok maalesef hiç bir gelişme olmaz beklemeyin.
En Üst
NESLİHAN
20 Feb 12 saat: 12:09
Kayıtlı Üye #6365

Üniversite:: henüz yok
BEN LİSE BİYOMEDİKAL BÖLÜMÜNDEN BU SENE MEZUN OLUYORUM KPSS YE GİRSEM BU SENE Bİ YERLERE GİTME ŞNSIM VARMI ACABA YARDIMCI OLUR MUSNUZ?
En Üst
Kadir
20 Feb 12 saat: 23:20

Kayıtlı Üye #787

keşke olsa herkes bu atama için uğraşıyor ama ne çare...:(
En Üst
Website
rasim yildirim
23 Feb 12 saat: 05:18
ryildirim03
Kayıtlı Üye #136

Üniversite:: 9 eylül
ya bırakın devleti çalışın özelde memur olup oturmak mı amacınız
En Üst
Kadir
23 Feb 12 saat: 13:42

Kayıtlı Üye #787

abi herkes sırtını sağlama almayı hedefliyor öncelik olarak:)
En Üst
Website
Y@sin
05 May 12 saat: 15:39
Kayıtlı Üye #65

Rasimm  vasıfsıza amele gibiyiz eskişehrde bir Tıp fakültesinde çalıştımm bir sürü cihazı hayata geçirdimm adamlar  sıfır endoskopi yıkama cihazını kırık bir  dişli yüzünden hek e ayırmışlar firma çünkü dişliye 3500 dolar istemiş  hangi akla hizmet. ben o parçayı sanayi sitesinde 80 tl kdv fiyata ürettirdim. şimdi 2009 yılından beri hala kullanılmakta. elektrilçiler cihaza müdahale ediyor sayın sağlık bakanına ne yazılar gönderdim ama türkiye sanki sömürge altından çıkmış gibi yani 3-5 yıl önce kurulmuş edası var daha çooog varr kadroyaaa havasında.. Ben İhale çıkarcılarını ve haram ve haksız kazanç peşinde koşan insanları Allaha havale ediorum.

[ Düzenlendi 05 May 12 saat: 15:42 ]
En Üst
This post has been thanked 1 time
m.kilincdemir
27 Dec 12 saat: 08:00
Kayıtlı Üye #6724

Üniversite:: Afyon Kocatepe Üniversitesi
Bizimde kadro konusunda çalışmalarımız mevcut. Bimer'e dilekçe yazıp gönderiyoruz. Bu hususta sosyal paylaşım sitelerinden yada arkadaş çevresinden yararlanarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Biyomedikal Mühendislerinin atamalarında pek sıkıntı görmüyorum ancak Biyomedikal Teknikerleri bu konuda çok mağdur durumdalar. O kadar sene çalış çabala okulu bitir ve senin yerini farklı bölüm okuyan insanlar alsın, revamı bu sizce? Ayrıca devlete sırtımızı dayamak söz konusu değildir. Sağlık sektöründe milyonlarca para dönüyor. Bende bu işin içindeyim. Yolda görseniz hurdacıya 5 liraya satabileceğiniz kablolara uçuk fiyatlar verilmekte. Herkes uzmanlık alanında mesleğini yapmalı diye düşünüyorum. Birlik olup sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, sizinde katkılarınızı bekliyoruz. 2012/2 atamalarında 16 kişi alındı, bunun da devamı gelir diye umuyoruz. Saygılarımla...
En Üst

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF