Forumlar
Sayfaya git       >>  
Moderatörler: Yasin Çağan, yavuznuri, Kadir, Fox
Yazar Mesaj
serdar
03 Oct 06 saat: 22:40
Öğrenci
Kayıtlı Üye #460

Üniversite:: Karabük Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar!
Türkiye tıbbi cihaz gereksiniminin büyük bir çoğunluğunu yurtdışından karşılamakta,ve bu sebeplede dışarıya oluk oluk paramız akmaktadır.Oysa, Türkiye'nin muhteşem bir potansiyeli var ,gençbeyinleri.
Arkadaşlar,bilgiyi özümsemeli, sonra da uygulamaya, üretime  yönelik kullanmalıyız. Diyeceğim odur ki,Tasarım bölümü öğrencisiyim ve  birşey üretmeye açım...
Bu yüzden gelin bilgilerimizi birleştirelim,tasarım grupları sadece sanal forumlarda kalmasın.Bilgiyi ürüne dönüştürelim.Bir elimizde kalem bir elimizde çekiç olsun!
Eğer Ar-Ge gruplarını bugünden oluşturursak hem biz kazanırız,hemde Türkiye.
Biliyorum çoğunuz öğrencisiniz ya da fazla zamanı olmayanlardan!!! Benim fikrim:  aramızda iletişime geçip; ister fikir alışverişi ister ürün tasarımı üzerinde çalışan topluluklar oluşturmak. Şimdi zaman bulunmuyorsa aratatilde o da olmadı yazın.
  Haydi üretime!
  Herkese başarılar,sağlıkla kalın!
En Üst
This post has been thanked 1 time
Y@sin
04 Oct 06 saat: 08:18
Biyomedikal Cihaz Teknikeri
Kayıtlı Üye #65

merhaba serdar bende karaelmas ünv biyomedikal cihaz teknoloji myo mezunuyum üyeliğin hayırlı olsun serdar çok iyi düşüncelerin var zorda olsa neden olmasın bende yardımcı olurum hatta geçen yılki bizim ünv. nin tasarladığı ve güneş pili ile çalışan araba vardı ilk defa böyle bişi yapıldı ve ünv ler arasında iyi bi derecede yaptı o araba sen organize et ben destekcinim...

[ Düzenlendi 04 Oct 06 saat: 08:19 ]
En Üst
bünyaz
04 Oct 06 saat: 21:49
Kayıtlı Üye #552

Üniversite:: EGE ÜNİVERSİTESİ
hocam bende varım böyle projelerde. yanlız türkiye şartlarında nasıl olacak genç beyinler hep kolaya alıştırılıyor. herkez bi fabrika falan olsun çalışayım yeter kimse de çalışma üretme iştahı bırakmıyor maddi olaylarda var. yinede senin gibi düşünmekten vazgeçmiyeceğimi hatırlatmak isterim ben de böyle projelere destek verebilirim
En Üst
Website
This post has been thanked 1 time
demirci
05 Oct 06 saat: 11:54
Kayıtlı Üye #523

Üniversite:: fırat üniversitesi
serdar kardeş, selamlar. yerden göğe doğudan batıya kuzeyden güneye kadar haklısın. sana bu konuda kısa bir cevap vermiştim daha önce. niyetim tiye almak değildi. bu cihazların önümüzdeki günlerde kitaplarını yazıcam türkçe kaynak sıkıntısı olduğu için elini çabuk tutmanı istedim. gelelim senin düşüncelerine. böyle bir teklif geçenlerde makine bölümü öğretmeni ama köklü bir biomedikal firmada tekniks servis sorumlusu olarak görev yapan bir arkadaştan geldi bana. daha doğrusu okulda üretim yapacağımızı sanmış. bu konularda bir hayli atak ve düşünceleri seninle aynı. ulaşım bilgilerini ilgilenirsen verebilirim. bende şu işleri bitireyim daha sonra sizlere katılırım. saygılarımla.
En Üst
rasim yildirim
06 Oct 06 saat: 08:55
ryildirim03
Kayıtlı Üye #136

Üniversite:: 9 eylül
abi cihaz yapmak o kadar kolay değil argeyi geçtim onun onayları ugraştırıyo artı cihazı piyasya kabul ettirmen lazım yani bunun için belli bi sermaye lazım yapılmaz değil ama ugraşmak lazım ben bunu yılardır aklımda ama
kolay şeyler değil 3 5 kişiyle olacak şeyler değil bunlar toplanıp yapmak lazım bişeyler
En Üst
zilog
11 Oct 06 saat: 09:06
teknisyen
Kayıtlı Üye #105

Üniversite:: yenimahalle end. meslek lisesi-
rasim yildirim kardeşime katılıyorum
beyler tıbbicihaz üretme işi oturup kart montajı yapma işi degil
bu işin içinde bilmediginiz bi sürü prosedürler var
en basitini anlatayım ki diyelim cihazı ürettiniz bunu satacaksınız önce tse sonra ıso bunlar kolay ama (ce) belgesini alamdınız sürece ki çok zor ne türkiyede nede bir başka ülkede bu cihazları satmassınız
ki bugün trürkide üretiyorum türk malı denilen tüm ürün ve cihazlara bi bakın inceleyin hepsi uzak doguda hazırlanıp üretilim üzerine madein turkey yazısı yapıştırılıp satılan cihazlar ve ürünler neden çünki malzeme ucuz kalıp ucuz işcilik ucuz enerji ucuz kar büyük kim olsa yapmazki ? hesabınızı iyi yapın bişeyler üretmek sorun degil o ürünü ortaya sunmak sorun patentini bile satamassınız
parasal bakımdan güçlü olmak lazım ekip ve beyin bakımından güçlü olmak lazım vs . vs .
En Üst
yavuznuri
11 Oct 06 saat: 09:41
Site Ana Yöneticisi

Kayıtlı Üye #4

Üniversite:: UCLA (University of California-Los Angeles)
zilog bahsettiğin bi konudahak veriyorum sana
ızak doğuda maliyetler ucuz ve biz bi tasarım yapsam ve üretime geçirsek bile bunun maliyeti çok olabilir ve rekabette konumumuz kötü olabilir
bunun önlenmesi için devlet yabancı sermayeye kota koymalı
En Üst
Website
demirci
11 Oct 06 saat: 17:58
Kayıtlı Üye #523

Üniversite:: fırat üniversitesi
arkadaşlar eski kalmadı şimdi ama yinede sölemek istiyorum. sarar tekstil 1960 larda eskişehirde küçük bir terzi dükkanını işletiyordu.
En Üst
woldemort
01 Nov 06 saat: 14:38
Kayıtlı Üye #645

Üniversite:: karaelmas üniversitesi
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhabalar.Benim fizik tedavi ilgili bi bitirme projem var.Benzer özellik gösteren fizik tedavi cihazlarını birleştirip yeni bir fizik tedavi cihazı yapmak.Yalnız bir sorunum var bu cihazlarla ilgili yeterli veri veya döküman bulamadım.Cihazların özellikleri,ne işe yaradıkları,devre şekilleri gibi bilgiler konusunda hertürlü yardım ve katkılarınızı bekliyorum.Şimdiden çok teşekkürler 
En Üst
b_madran
01 Nov 06 saat: 15:29
biyomedikal sisitem tek. teknikeri
Kayıtlı Üye #609

Üniversite:: kocaeli
arkadaşlar tasrım konusunda site de yer alan tsenin medikalle yeterlilik konusunda dökümanı var onu indirip okuyun bu işler kolay deil ben 6 aydan beri patetnt almak için uğraşıyorum...genede destekcinizim yanınızdayım.....ii çalışmalar
En Üst
rasim yildirim
01 Nov 06 saat: 16:38
ryildirim03
Kayıtlı Üye #136

Üniversite:: 9 eylül
kota koymak deği la bi destek olması lazım bi ce belgesini almak için 18 madde var ayrıca türkiyedede alamıyosun 1 ine takıldın mı baştan tekrar başlıyo ve ayrıca yeni bir dosya parası alınıyo devlet desteklemesi lazım malum çinde devlet destek veriyo üreticilere adamlar merdiven altı üretim yapıyolar valla yapmadıkları şey kalmadı geçen manın bi otobüsünü aynısı yapmışlar önce taklit sonra kendi mar4kanaı yarat mantığı var
En Üst
tospa
22 Nov 06 saat: 19:26
Kayıtlı Üye #736

Üniversite:: Başkent Üniversitesi, BS ; Sabancı Üniversitesi, PhD
Selamlar,

Biyomedikal ARGE konusu benim de yıllardır amaçladığım bir konu. Bu konuda iyi birer ARGE elemanı olabilmek için gereken eğitimin Başkent yada Yeditepe Biyomedikal Mühendislikleri bölümlerinde okmakla kazanılabileceğini düşünmüyorum. Biyomedikal ARGE konusu farklı alanları içeren oldukça multi-disipliner bir çalışma olduğundan dolayı, farklı alanlarda ilgili ve bilgi sahibi insanların senkronize bir şekilde çalışmaları ve bu çalışma grubunu aynı profesyonellikte yönetecek iyi bir yönetim kadrosuna ihtiyaç var. Burda yapılabilecek bir konu Biyomedikal bitirmiş birkaç mühendisin, farklı ilgi alanlarında pratik ve teorik eğitimlerini geliştirmek amacıyla yüksek lisans yapmalarını sağlayıp, devamında bir müddet piyasada servis mühendisi olarak çalıştktan sonra piyasada görülen açıklar üzerine teknik çözümler geliştirmeleri olabilir. Aslında söylenecek çok şey var çok da zamanım yok bu konuları konuşmak için şu anda. 1 - 3 Aralık arası Ankara'da olmayı planlıyorum. Belki bir buluşma ayarlanabilirse birkaç fikir paylaşabiliriz.
En Üst
BLACKANGEL
28 Dec 06 saat: 10:07
Kayıtlı Üye #824

Üniversite:: MARMARA ÜNİVERSITESI
tamam bunun için br sey yapalım yenı bır konu acalım ve her kez elindeki fırsatları bılgılerı braya aktarsın bunun yanın da elındekı maddı durumu da eklemeyı unutmasın.ben buna varım.
En Üst
javari
17 Jan 07 saat: 08:24
Kayıtlı Üye #860

Üniversite:: kocaeli ünv -anadolu ünv
arkadaslar cok güzel fikirler insanların bilgi birkimlerini bu sekilde paylasması cok güzel bende yanınızdayım
En Üst
Kadir
20 Jan 07 saat: 15:29

Kayıtlı Üye #787

aslında site üyelerinin ayda bir gibi vs.. süre içinde bir araya gelmesi türkiyedeki biyomedikal sektörünün gelişmesine fayda sağlayacağını düşünüyorum bu konuda daha çok yeniyim ama biyomedikal'i çok sevdiğim için bir şeyler yapmak istiorum..mesela bu wordpress'İ yapanlar tv de izledim adamlar sitede konuşurken bir araya gelmiş ve bunu geliştirmiş biz de böle şeyler yapsak ayda bir çok gzl olur bir konferans gibi şeyler mesela bu mümkün mü bir yardımcı olur musunuz?
En Üst
Website
Sayfaya git       >>   

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF