Forumlar
Biyomedikal Mühendisliği ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi :: Forumlar :: Bilimsel Konular - Sohbet - Mesajlaşma Ve İletişim :: Gülmece,Haberleşme, Duyuru ve Yorum

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
Biyomedikal mezunlarının KPSS'deki durumu nedir ?
Moderatörler: Yasin Çağan, yavuznuri, Kadir
Yazar Mesaj
parsbio
26 Oct 09 saat: 13:00
Kayıtlı Üye #3466

Üniversite:: ege
Biyomedikal mezunlarının KPSS'deki  durumu  nedir ? 2 senelik  Biyomedikal mezunlarının devlet kurumlarına girişleri konusunda bilgi verebilirmisiniz ?

[ Düzenlendi 26 Oct 09 saat: 13:02 ]
En Üst
yavuznuri
27 Oct 09 saat: 19:34
Site Ana Yöneticisi

Kayıtlı Üye #4

Üniversite:: UCLA (University of California-Los Angeles)
biyomedikal cihaz teknolojileri mezunları piyasada daha çok ve rahat hareket edebiliyorlar benim bildiğim..işi kavrayıncaya kadar belki çok rahat olmuyor konumları ama belli süre sonra daha iyi konumda oluyorlar..devlette de hastanelere girebiliyorlar ama kpss durumu ile ilgili bilgim yok..
En Üst
Website
mustafa koşar
29 Oct 09 saat: 04:14
Biyomedikal cihaz teknolojisi
Kayıtlı Üye #83

Üniversite:: AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
ARKADAŞLAR ŞUAN İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞI MALESEF BİYOMEDİKAL BÖLÜMÜNDEN NERDEYSE YOK DENECEK KADAR KONTENJAN ALIMI VAR GEÇEN SENE SADECE 2 KİŞİ GİREBİLMİŞ BUKADAR MEZUNDAN SADECE 2 ÜNİVERSİTE HASTANESİNE SAĞLIK BAKANLIĞINA YAZI GÖNDERMİŞTİM BU KONUDA GELEN CEVAP 5 YIL İÇERİSİNDE BİYOMEDİKAL TESKNİKERLİĞİ KONTENJANI ARTIRACAĞIZ DİYE TABİ BU SENE İÇERİSİNDE BU MEZUN ÖĞRENCİLERİN HALİNİ DÜŞÜNEN YOK BENCE HİÇ BEKLEMEYİM KPSS BİZİM BÖLÜMDEN BEN BU SENE KPSS GİRME ŞANSIMI BAŞKA MYO BÖLÜMLERİ İÇİN DENİYECEM YANİ ÖNLİSANSLA İLGİLİ BAŞKA BÖLÜMLERİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ BİRÇOK ARKADAŞIMIZ BÖYLE DEVLETTE BEN İŞLETME 3.SINIFTAYIM KPSS GİRCEM HERKEZ BENCE SAĞLIK BAKANLIĞINA BU KONU HAKKINDA DİLEKÇELERİNİ GÖNDERMELERİNİ ÖNERİRİM ÇOĞUNLUK OLUŞURSA AÇMALARI MUHTEMEL HERKEZE KOLAY GELSİN ...
En Üst
ismail
29 Oct 09 saat: 05:08
Kayıtlı Üye #488

Üniversite:: gaziantep
ben de 2003 biyomedikal teknikerliği bölümünden mezun oldum.Bu sene ilk atama (şubatta) yerleştim 87 puanla 7. sıradan yerleştim. 9 kontenjan vardı bu sene. Arkadaşlar ümidinizi kaybetmeyin şuan sadece Üniversiteler alıyordu bu sene ilk kez DMO de aldı. ileriki zamanda bölümün kıymeti anlaşılır.KPSS'de çok alım olacağına inanıyorum.
En Üst
mustafa koşar
29 Oct 09 saat: 05:35
Kayıtlı Üye #83

ismail arkadaşım tebrikler nereye yerleştin ve bölüm kodumuz ne 3061 mi DMO neresi busene 2010 alım olurmu
En Üst
mustafa koşar
29 Oct 09 saat: 05:38
Kayıtlı Üye #83

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA 
…/…/2009 
………….. kimlik no.’lu T.C. vatandaşıyım. Biyomedikal teknikerliği bölümünden ….. yılında mezun olmuş bulunmaktayım. Eğitimimi tamamladığım zamandan bu yana kamu personel seçme sınavlarına (KPSS) girmiş ve yeterli puan almış olmakla birlikte sağlık bakanlığı tarafından kadro açılmamış veya yeterli kadro sayısı verilmemiştir. Bu durum sonucunda da şahsım ve benim gibi *yaklaşık 20000 meslektaşım edindiğimiz mesleği yapamamanın, ülkemize faydalı bireyler olamamanın üzüntüsü içerisindeyiz. 

Tıbbi cihazlar ve bunların bakım, onarım, kalibrasyon (ölçümleme) hizmetleri yataklı tedavi kurumları işletme yönetmeliğinin 106/A maddesine istinaden kamu kurumları ihale kanunu çerçevesinde gelirleri çeşitli bütçelerden karşılanarak doğrudan hizmet alımı yolu ile yapılabilmektedir. Aynı yönetmeliğin aynı maddesinde sağlık kurumlarına bu hizmeti kendi bünyelerinde oluşturabilmeleri izni verilmiştir. 
Buna göre zaten bu hizmet için belli bütçeler kullanılmaktadır ve ihtiyaç olduğu ortada olup, Tıbbi cihazların bakım, onarım, kalibrasyon işlerini her hastane kendi bünyesinde yatak sayıları ve standartlarına göre belli sayıda biyomedikal teknikerini,(örn: 100 yataklı devlet hastanesi; 1 biyomedikal teknikeri) ücretlerini çeşitli bütçelerden karşılamak üzere ki bu ücretler zaten ihale yoluyla yapılan hizmet alımlarında ödenmektedir. 4/B sözleşmeli veya 4/C geçici personel statüsünde istihdam ederek ülkemizdeki biyomedikal teknikerlerinin işsizlik sorununu bir nebze hafifletebilecek durum mevcuttur.
Sağlık bakanlığı personel genel müdürlüğünün dilek ve önerilerimi en kısa zamanda dikkate alarak çözüm getireceğine emin olup gereğinin tarafınızca yapılmasını arz ederim.
(*) bölümün bulunduğu üniversiteler ve her yıl mezun olan kişi sayısına göre tahmini rakam.

Adres :.............................................................ad......soyad 
telno : 
email: 
                       ARKADAŞLAR BU DİLEKÇE ÖRNEĞİNDE OLDUĞU GİBİ YAZIP YOLLUYALIM SAĞLIK BAKANLIĞINA BENCE KONTENJAN ARTIRILIR YOĞUN TALEP LAZIM MEDİKALCİ ARKADAŞLARA DUYRULUR 

En Üst
This post has been thanked 1 time
mustafa koşar
29 Oct 09 saat: 05:45
Kayıtlı Üye #83

ismail arkadaşım sen sağlık hizmetleri myo yoksa taknik bilimler myo mezunusun kpss alımlarında hangi teknik kadrodan alıyo çünkü böyle bi ayrımda söz konusu bölümlerde
En Üst
Y@sin
31 Oct 09 saat: 11:44
Biyomedikal Cihaz Teknikeri
Kayıtlı Üye #65

Üniversite:: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
memura 3 kuruş zammı çok görüolar yeni personel almaları sözkonusu bile değil. Heryerde taşöron muhabbeti. Sonumuzu hayır etsin Allah. taşöron kralları bmw x5 le geziolar gariban tekniker çalışsın özel sektörde 1000 tl nin altında. :(
En Üst
ismail
06 Nov 09 saat: 01:17
Kayıtlı Üye #488

Üniversite:: gaziantep
mustafa koşar alıntı ...
ismail arkadaşım tebrikler nereye yerleştin ve bölüm kodumuz ne 3061 mi DMO neresi busene 2010 alım olurmu

ben konya selçuklu tıp'a yerleştim.bölüm kodunu hatırlamıyorum.Devlet Malzeme Ofisi'ne bu sene 4 kişi yerleşti. Alımlarda Teknik veye Sağlık MYO ayırımı yok. Sadece Biyomedikal Cihaz teknolojisi Bölümünden mezun olmak KPSS'de yeterli.Alımlarda Dikkat ettim, sınavlardan sonraki ilk alımda Biyomedikal teknikeri alınıyor.
En Üst
yavuznuri
06 Nov 09 saat: 21:23
Site Ana Yöneticisi

Kayıtlı Üye #4

Üniversite:: UCLA (University of California-Los Angeles)
DMO'ya yerleşenlerin biyomedikal cihaz teknikeri olduğundan emin misiniz arkadaşım? sanki biyomedikal mühendisleri diye duydum ama emin değilim.
En Üst
Website
makki
10 Nov 09 saat: 01:59
Kayıtlı Üye #3798

Üniversite:: anadolu üniversitesi
evet DMO'ya yerleşen 4 kişi Biyomedikal Cihaz Teknikerleri...
En Üst
alee
24 Dec 09 saat: 10:19
sağlık teknikeri adayı!
Kayıtlı Üye #2732

Üniversite:: Erciyes Üniversitesi
arkadaşlar bizim bölümün burda bile kpss ye karşı bi tepkisi, ilgisi düşüncesi yokki şu hale bakın konuyu konuşan kaç kişi var Allah aşkına! dilekçeyi mail attım fakat bu dilekçeyi bir iki kişinin atması göze batmaz umursamazlar bile çoğunluk olamıyoruz bence en büyük eksiğimiz birlik olamamamız...
En Üst
Ataberk
30 Dec 09 saat: 05:30
Biyomedikal Teknikeri
Kayıtlı Üye #3145

Üniversite:: A.Kocatepe Üniversitesi Atatürk Sağlık Hiz.
Arkadaşlar en son yapılan memur alımında 9 kişi kadro açıldı Gazi osman paşa üniversitesi, Konya selçuk üniversitesi ve Devlet malzeme ofisine toplam 9 adet biyomedikal teknikeri alındı en düşük puanla giren 87 puan ile girdi bilgilerinize
En Üst
ARZU
20 Jan 10 saat: 08:00
Kayıtlı Üye #360

Üniversite:: akdeniz üniversitesi
9 kişiden başka ihtiyaç yokmu , maarifetmiş gibi yazıyorsun buruya
En Üst

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF